kwietnia 10, 2018

LO Łapacz Snów/ LO Dreamcatcher

Zapraszam Was do udziału w kwietniowym wyzwaniu 13@arts, jest to moodboard, który mam nadzieję zainspiruje Was do wykonania pięknych prac. Po szczegóły odsyłam na bloga 13@rts. Na zgłaszanie swoich prac macie czas do 26 kwietnia :) Miłej zabawy!

I invite you to participate in the April challenge on 13@arts blog, it is a moodboard that I hope will inspire you to create some beautiful projects. For details, please go to the 13@rts blog. You have time until April 26 to add your projects to the challenge :) Enjoy!


Ja zainspirowałam się głównie kolorami, choć przyznam szczerze nie było łatwo. Kolory z tablicy to zupełnie nie moja bajka, ale cieszę się, że spróbowałam bo powstał całkiem interesujący layout.

I was inspired mainly by colours, although I honestly it was not easy task for me. The colours of the moodboard are not my cup of tea, but I'm happy that I tried because now I have a very interesting layout.


Zrobiłam łapacz snów z pasty strukturalnej i maski. Koło zrobiłam z drutu i oplotłam je sznurkiem. Wewnątrz umieściłam zdjęcie z naszej sesji narzeczeńskiej. Na sznurkach zawiesiłam pióra z papieru oraz serduszka.

I made a dreamcatcher with a structural paste and a mask. I made the circle from the wire and wrapped it with a string. Inside, I put a photo of our fiancee session. I hung the feathers from paper and hearts on the strings.


1 komentarz:

Dziękuję - Twoje komentarze dodają skrzydeł! :*

Copyright © 2016 Galaxia-Art.pl , Blogger