marca 23, 2018

Kolorowanie folii przy użyciu Color Glow - okrągły blejtram

Nie umiem i nie lubię kolorować, to totalnie nie moja bajka. Jednak tym razem postanowiłam spróbować pokolorować piękne kwiaty nadrukowane na folii. Zaletą folii jest to, że możemy ją kolorować od spodu, bo nadruk jest widoczny po obu stronach. Dzięki temu nie musimy się przejmować liniami i możemy kolorować nie zważając na nie. Do malowania wykorzystałam najnowszy produkt od 13arts - Color Glow, czyli metaliczną farbkę w proszku. Po zmieszaniu Color Glow z Liquid Medium otrzymamy mocno napigmentowaną farbkę metaliczną, wodoodporną po zaschnięciu. Farbka dość szybko zasycha, więc się nie rozmazuje na folii i z powodzeniem możemy nią kolorować.
Projekt powstał w ramach inspiracji dla 13arts, serdecznie zapraszam Was do obejrzenia wspaniałych prac moich koleżanek i kolegi z DT:  Color Glow part 1 i Color Glow part 2.

I can't and I don't like coloring, it's totally not my story. However, this time I decided to try to color the beautiful flowers printed on the foil. The advantage of the foil is that we can color it from the bottom, because the print is visible on both sides. Thanks to this, we do not have to worry about lines and we can color it regardless of them. For painting I used the newest product from 13arts - Color Glow, it's a metallic powder paint. After mixing Color Glow with Liquid Medium, we get a highly pigmented metallic paint and waterproof after drying. The paint dries quickly enough, so it doesn't smudge on the foil and we can easily color with it.

This project was created as an inspiration for 13arts, I invite you to see the wonderful work of my colleagues from DT: Color Glow part 1 and Color Glow part 2.


Jak używać COLOR GLOW?

1. Zmieszaj je z wodą i używaj jak akwarelek, np. do kolorowania stempli.
2. Spryskaj powierzchnię wodą i maluj mokrym pędzelkiem zanurzonym w Color Glow
3. Posyp kartkę i spryskaj wodą.
4. Pomieszaj je z Gel Medium by uzyskać błyszczącą pastę idealną do użycia z maskami. 
5. Wymieszaj je z Liquid Medium by uzyskać niezwykłe efekty na swoich pracach.

Im więcej dodamy wody tym kolor będzie jaśniejszy i tym bardziej proszek się rozpuści. Ciemniejszy odcień otrzymamy dodając więcej proszku i mniej wody.

How to use COLOR GLOW?

1. Mix them with water and use like water paints for example to color the stamps. 
2. Spray your surface with water and then paint with wet brush and some powder.
3. Sprinkle with some powder and then spray with water.
4. Mix them with Gel Medium to have a shiny paste great to use with stencils. 
5. Mix them with liquid medium to get amazing effects on your projects. 

The more water you add the lighter color you achieve and the powder will dissolve more.


Jako bazę mojej pracy wykorzystałam koło wycięte z tektury, które okleiłam papierem do scrapbookingu w zabezpieczenia tektury przed chłonięciem mediów. Papier pokryłam Clear Gesso. Tło widoczne pod folią to efekt mgiełek, Liquid Medium i tuszów SPLASH!

As the base of my work, I used a circle cut from cardboard. To protect cardboard from absorbing the media I covered it with scrapbooking paper. Then  I primed paper with Clear Gesso. The background visible under the foil is the effect of sprays, Liquid Medium and SPLASH inks!

Wykorzystałam: / I used:


Ściskam! / Hugs!2 komentarze:

  1. Jak pięknie! Boskie kolory :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolorystycznie wspaniała praca! Super wykonanie!
    A czy ta farbka nadaje się do szkła, czy tylko do folii?
    Pozdrawiam. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję - Twoje komentarze dodają skrzydeł! :*

Copyright © 2016 Galaxia-Art.pl , Blogger