lutego 25, 2014

Mediowanie z tekturkami


Witam ciepło!
Na dzisiejszą inspirację dla I Kropki przygotowałam komplet w intensywnym, turkusowym kolorze. Tym razem postanowiłam pobawić się mediami i przekonać się, jak sprawdzają się na tekturkach. Zalterowałam  drewnianą ramkę, którą na początek pomalowałam gesso, następnie nakleiłam różne elementy, w tym dużo tekturek, metalowe dodatki i kwiaty, następnie wszystko znów pokryłam gesso i spryskałam mgiełkami. 


Pracowałam z mediami 13 arts, wykorzystałam mgiełki: Turquoise light, Chalk celadon, Chalk grey oraz gesso i medium żelowe.

Poeksperymentowałam sobie jeszcze na malutkim pudełeczku i przypadkiem wyszedł mi komplet :)  Czy wiecie, że po wyjęciu tych malutkich motylków z arkusza, otrzymacie świetną maskę? "Maskę" potraktowałam pastą strukturalną i efekt bardzo mnie zadowolił. Po spryskaniu otrzymanego wzoru mgiełkami i wysuszeniu go, całość przetarłam papierem ściernym.Wiem, że dużo zdjęć, ale mój Fotograf zrobił tyle ładnych, że nie mogłam się zdecydować, które wybrać.
I jeszcze dwa, a co! Jak szaleć, to szaleć ;-)Mam nadzieję, że moje mediowe eksperymenty zachęcą Was do własnych prób. To naprawdę wciąga :)
Po listę wykorzystanych materiałów zapraszam na ikropkowego bloga.
Pozdrawiam!


7 komentarzy:

 1. Piękny komplet ,kolory mi się bardzo podobają,ja też zawsze zostawiam ramki z wycinanek,cz\asem używam ich jako maski,a czasem przyklejam kawałki jako ozdobę

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały turkusowy komplet :-)))

  OdpowiedzUsuń
 3. turkusowy komplet wyszedł wspaniale

  OdpowiedzUsuń
 4. Boski jest ten komplet, jego kolorystyka i wszystkie detale mnie zachwycają!

  OdpowiedzUsuń
 5. WOW ale śliczny kolorek :) a ta ramka jak marzenie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pudełeczko śliczne, ale ramką jestem zachwycone - rewelacyjna jest:)
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję - Twoje komentarze dodają skrzydeł! :*

Copyright © 2016 Galaxia-Art.pl , Blogger